Продавець Аероком - вентиляция, кондиционирование, отопление розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
179 відгуків
+380 (96) 743-05-16
+380 (50) 282-88-30
ул.Тепличная-15, офис 2, Дніпро, Україна
Аероком - вентиляція, кондиціонування, опалення

«Вибираючи, порівняй альтернативи», або Як вигідніше опалювати будинок

«Вибираючи, порівняй альтернативи», або Як вигідніше опалювати будинок

Кожен проект приватного будинку заслуговує індивідуального підходу. За бажанням клієнта і сукупності технічних факторів можуть бути вибрані різні архітектурні варіанти. У даній статті ми розглянемо основні рішення для систем опалення приватних будинків, їх переваги і недоліки, на перший погляд неочевидних.

Опалення — одна з найвагоміших статей витрат на обслуговування приватного будинку. Тому важливі не тільки ціна рішення, але і наступні витрати: вартість палива, планових ремонтів, заміни цього обладнання і т. п. Не менш важливими факторами є комфорт і безпеку проживання. Ідеальним варіантом було б встановити один раз систему опалення і забути про неї. Порівняємо за цими критеріями найбільш поширені варіанти систем опалення.

«Вибираючи, порівняй альтернативи», або Як вигідніше опалювати будинок . 1/2018. Фото 1

 

Доступний магістральний газ

Якщо будинок будується на ділянці, до якого вже підведені комунікації (зокрема, магістральний газ), домовласники зазвичай не ламають голову над проблемою вибору палива. Сучасне газове обладнання зручно з точки зору експлуатації: паливо подається автоматично, а значить, домовласникові не доведеться постійно стежити за процесом горіння.

Магістральний газ на даний момент є самим дешевим способом опалити будинок.

Розрахунок

Питома теплота згоряння побутового газу дорівнює 9,6 кВт·год/кг Тарифи на газ чинні з 1 липня 2017 року: ціна за 1 м3 — 7грн, щільність 0,75 кг/м3, отже, вартість 1 кг дорівнює 7/0,75 = 9грн.

Основні складності в даному виді опалення:

1. Тривалі узгодження, вимагають об'ємного пакету документів. Очікування підключення може тривати кілька років. За цей час необхідно отримати всі необхідні дозволи, розробити та погодити проект.

2. Висока вартість підключення. Якщо відстань до магістралі більше 200 м, дешевше використовувати другий за ефективністю спосіб опалення — тепловий насос. На нашому досвіді були об'єкти, де газ проходив навіть по межі ділянки, але газова служба виставляла такий рахунок за підведення газу до будинку, що вигідніше було встановити тепловий насос разом з геотермальним контуром.

3. Щорічне зростання цін на газ, який відбувається швидше, ніж зростання цін на електрику.

Крім підключення газу необхідно придбати газовий котел, встановити димар і облаштувати котельню, відповідну потужності котла за нормами з припливно-витяжною вентиляцією. Також потрібно буде придбати лічильник на газ, який постачальник газу повинен перевіряти. Крім того, раз на рік необхідно проходити перевірку системи у газопостачальної організації.

До того ж у нашій країні досі зберігається величезна кількість населених пунктів, де магістрального газу просто немає. На сьогоднішній день серед найбільш доступних пересічному домовласникові альтернативних варіантів опалення можна вказати: зріджений газ (закачується в газгольдер), пелети, дизельне паливо і електрична енергія.

Крім того, останнім часом активно розвивається сегмент теплових насосів — судячи за даними статистики, з кожним роком все більше людей вибирають тепловий насос як джерело тепла в будинку з-за його переваг. Наприклад, у Скандинавії опалення приватних домогосподарств з допомогою теплового насоса вже стало традиційним.

 

Газгольдер

Можливість установки газгольдера істотно залежить від доступності скрапленого газу з доставкою до ділянки. На перший погляд, таке рішення може здатися набагато економічніше підключення до магістрального газопроводу.

Однак задоволення це все одно не з дешевих із-за високої вартості доставки палива, особливо далеко від великих міст.

Серед неочевидних особливостей даного типу опалення варто звернути увагу на вимогу до щорічного обслуговування газгольдера (відкачування конденсату з ємності), ризик неякісного газу (з подальшим її відкачуванням і придбанням нового) і вимоги до постійного моніторингу рівня та тиску газу в системі. Це не тільки додаткові фінансові витрати і час, але і потенційна небезпека.

Наприклад, не рекомендується допускати зниження рівня газу в газгольдері нижче 25 %, щоб уникнути ризику потрапляння повітря в газгольдер і утворення вибухонебезпечної газоповітряної суміші. І, навпаки, при заправці газгольдера вище 85 % можливе перевищення допустимого тиску в газгольдері. У разі порушення герметичності і витоку газ накопичується в низинах і, змішуючись з повітрям, може легко спалахнути.

Всі ці нюанси залежать не тільки від герметичності самого судини (газгольдери), але і від професіоналізму фахівців, які виробляють заправку і знаряддя, а також від працездатності контрольних приладів, таких як манометр, рівнемір, впускний і запобіжний клапан.

Багатьох людей турбує і психологічний аспект проживання поблизу підземного сховища вибухонебезпечної речовини, безпеку використання якого залежить від багатьох факторів.

 

Пелетний котел

Пелетний котел — досить поширений джерело автономного теплопостачання. За принципом роботи він схожий на автоматичну піч і цим досить простий і зрозумілий для власників будинку. Однак використання такого джерела не настільки зручно, як здається на перший погляд.

По-перше, вартість опалення і стабільна робота котла дуже сильно залежать від якості пелет. Матеріал повинен зберігатися в добре провітрюваному, захищеному від гризунів сухому приміщенні, інакше є ризик, що пелети ушкодяться, розбухнуть, заблокують подачу в подаючому механізмі котла і зупинять його роботу.

На зиму в середньому необхідно 7 тонн пелет для будинку площею 230 м2 . Також котла потрібна регулярна чистка (приблизно раз у тиждень) і капітальна чищення раз на рік.

По-друге, необхідно стежити за наповненістю бункера пелетами. Принцип роботи даного котла передбачає, що потрібно регулярно підсипати пелети, тобто залишити будинок на тиждень не вийде. Потрібно або заправляти бункер самим, або когось наймати.

По-третє, не варто забувати, що це пожежонебезпечний джерело тепла, і потрібен спеціальний негорючий матеріал стін котельні, крім того, необхідно зробити якісний димар і передбачити облаштування припливно-витяжною вентиляцією.

Дизельне паливо

Дизельне паливо в регіонах зазвичай достатньо просто придбати. Його можна привезти з оптової бази самостійно (транспортні витрати слід закласти у вартість експлуатації системи опалення). У «дизеля» є ряд недоліків. По-перше, котел досить сильно шумить при роботі, по-друге, вимагає більш масштабних робіт з монтажу. Крім самого котла і дизельної пальника необхідна установка димоходу, припливно-витяжної вентиляції та ємності для зберігання палива. Для більш високої надійності роботи котла рекомендується установка сепаратора для додаткового очищення палива від парафінів і колоїдів. Як правило, при використанні «дизеля» котельні постійно присутній запах солярки. Не варто забувати про необхідність регулярної дозаправки ємності та чищення котла.

ЕЛЕКТРО

Електричний котел — це найпростіший на даний момент спосіб обігріти будинок, він же і найдешевший в установці. З іншого боку, опалення за рахунок електрики — найдорожчий з усіх можливих варіантів опалення і недоступний багатьом домовласникам з-за обмеженої максимальної потужності підключення житлового будинку до електромережі. Так, для опалення добре утепленого житлового будинку площею 200 м2 необхідна виділена електрична потужність 16 кВт. Крім того, у багатьох регіонах актуальна проблема частих відключень електроенергії. За рахунок побутового резервного генератора електричний котел «не прогодувати».

Термін служби обладнання становить 5-10 років залежно від марки котла. Правда, електричний котел при цьому не вимагає складних монтажних робіт або регулярного обслуговування. На даний момент електрика — це найдорожчий спосіб обігріти будинок.

 

Теплові насоси

«Вибираючи, порівняй альтернативи», або Як вигідніше опалювати будинок . 1/2018. Фото 2

Теплові насоси порівняно недавно з'явилися на російському ринку. Як і на опалення на основі електрики, домовласники дивляться на них зі скепсисом, припускаючи, що в умовах нестабільної подачі електроенергії таке рішення взимку не врятує. Однак, на відміну від згаданого вище електричного котла (яким необхідні 15 кВт), в даному випадку потрібна набагато менша потужність. Наприклад, для будинку площею 200 м2 при установці теплового насоса DHP-L Opti 16 (до 16 кВт опалювальної потужності) потрібно всього 4,1 кВт електроенергії, тобто для резервування цієї системи вже цілком підійде звичайний побутовий дизель-генератор.

Отже, тепловий насос — це екологічна, пожежо - і вибухобезпечна альтернатива твердого палива або дорогого газгольдера в умовах, коли споживачеві недоступний магістральний газ. Причому ця технологія успішно працює навіть у північних регіонах, де земля за зиму встигає промерзнути на велику глибину, що підтверджується багаторічним досвідом експлуатації подібних систем в Скандинавії.

Є стереотип, що теплові насоси дають оптимальний результат лише в порівняно теплою Європі. Але сучасні агрегати дозволяють використовувати їх в будь-якому російському регіоні. На півдні зазвичай встановлюються горизонтальні грунтові колектори або використовується тепло навколишнього повітря (у цьому разі буріння свердловин взагалі не потрібно, і обмін тепловою енергією відбувається в наземних блоках, які зовні нагадують звичайний кондиціонер). У більш холодних регіонах можна розмістити грунтові зонди в свердловинах або ж використовувати теплову енергію незамерзаючих водойм і ґрунтових вод. Слід зазначити, що при встановленні геотермального теплового насоса потрібно буріння свердловин, а отже, необхідний під'їзд бурильної установки. Однак цього негативного моменту можна уникнути, якщо використовувати технологію кластерного свердління, не вимагає проїзду важкої техніки і справляє мінімальний вплив на існуючий ландшафт.

До сказаного треба додати, що тепловий насос в літній час може успішно виконувати функцію кондиціонера, так що поміщики зможуть заощадити на його купівлю. При цьому енергоспоживання геотермального теплового насоса в режимі пасивного охолодження порівнянно з енергоспоживанням лампочки розжарювання.

Термін експлуатації теплового насоса більше 20 років. Його вартість досить велика, у той же час витрати на облаштування теплообмінника (буріння тощо) при заміні обладнання не потрібно. Якісні геотермальні зонди здатні прослужити до 100 років і більше. Крім того, теплові насоси не потребують дорогого регулярному обслуговуванні, рекомендується перед початком опалювального сезону перевіряти чистоту фільтрів і тиск в системах опалення і розсільного контуру, тобто обслуговування агрегату потрібно лише раз на рік.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner