Продавець Аероком - вентиляция, кондиционирование, отопление розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
185 відгуків
+380 (96) 743-05-16
+380 (50) 282-88-30
ул.Тепличная-15, офис 2, Дніпро, Україна
Аероком - вентиляція, кондиціонування, опалення

Вибираємо малошумний вентилятор

Вибираємо малошумний вентилятор

Радикально поліпшити акустичні характеристики вже змонтованої системи вентиляції, швидше за все, не вийде. Розумніше встановити нову малошумную вентсистему. Її проект має розробляти досвідчений фахівець, а до встановлення обладнання слід допускати лише кваліфікованих монтажників. Так і замовнику краще не сидіти, склавши руки, а критично оцінювати як закладається в проект обладнання і технічні рішення, так і основні етапи монтажних і пусконалагоджувальних робіт. У цьому матеріалі ми дамо кілька порад замовникам малошумних систем вентиляції квартир і котеджів.

Персональну відповідальність за підбір вентилятора для малошумною системи вентиляції, як правило, несе проектувальник, знає нормативну базу та ринок вентиляційної техніки. Але помилитися може і він, адже реальні шумові характеристики вентиляторів, що продаються на російському ринку, не завжди відповідають параметрам, заявленим виробниками.

Наприклад, проектувальник може вибрати модель, повністю або частково скопійовану з вентилятора відомого заводу. Виготовляють такі копії, як правило, без проведення НДДКР, при цьому в каталогах і рекламних матеріалах зазначаються характеристики прототипу, про досягнення яких при фактичному якості виконання підробки не може бути й мови.

Зазвичай копії проявляють себе «у всій красі» відразу після запуску вентсистеми. Шум від їхньої роботи може бути чутний навіть у сусідній квартирі. Однак висунути претензії до проектувальнику на цьому етапі буде важко: обладнання за формальними ознаками підібрано правильно. Тому потенційно проблемний вентилятор повинен бути виявлений до покупки.

 

«Кандидата» треба уважно оглянути, послухати, як він працює, або, якщо це неможливо, уточнити всі нюанси у технічного спеціаліста. Зовні копія найчастіше відрізняється від прототипу, але елементи і вузли її конструкції, що впливають на акустичні характеристики, можуть бути спрощені або видозмінені в цілях економії. Виявити ці невідповідності не складе особливої праці.

Так, в електродвигуні побутового малошумного вентилятора повинні бути встановлені шарикопідшипники, а не фторопластові втулки ковзання. Крім того, підшипниковий вузол потребує механічної захисту від пилу, вологи, абразивних частинок, адже підшипники побутових вентиляторів не чистять і не змащують протягом усього терміну служби. Вентилятор в такій компоновці буде захищений від передчасної вироблення ресурсу і пов'язаного з цим різкого погіршення його шумових характеристик.

Якщо електродвигун жорстко приєднаний до корпусу, для малошумною вентиляції такий пристрій, швидше за все, не підійде. Електродвигуни малошумних вентиляторів повинні бути з'єднані з корпусними елементами за допомогою гумових віброізоляторів — сайлентблоків.

На жаль, не у всіх вентиляторах сайлентблоки однаково ефективно справляються зі своєю роботою. Для ефективного поглинання вібрацій вони повинні бути зроблені з м'якої, еластичної гуми. Проте в деяких моделях виробників гума сайлентблоків по жорсткості часто не відрізняється від пластику та вібрації практично не поглинає...

У процесі огляду можна виявити дефекти на поверхнях вентилятора, що контактують з повітряним потоком: пелюстки облоя і задирки на крильчатці, напливи пластику, нерівні краї гумових ущільнювачів, які під час експлуатації стануть джерелами додаткового аеродинамічного шуму, і їх наявність — вагома причина для відмови від покупки вентилятора.

Непрямими ознаками відповідності заявлених виробником вентилятора шумових характеристик реальним є виникнення і ціна пристрою.

Витяг з ТСН 23-315-200 р. Москва (МДБН 2.04-97) «Допустимі рівні шуму, вібрації та вимоги до звукоізоляції в житлових і громадських будівлях»

Допустимі рівні проникаючого шуму

Призначення приміщень Час доби Рівні звукового тиску, дБ, в октавних смугах з середньогеометричними частотами, Гц Рівні звуку LAі еквівалентні рівні звуку LАэкв, дБА Максі-нормальні рівні звуку LАмакс, дБА
63 125 250 500 1000 2000 4000 8000
Житлові кімнати квартир у будинках категорії А з 7
до 23 год
59 48 40 34 30 27 25 23 35 50
з 23
до 7 год
51 39 31 24 20 17 14 13 25 40
Житлові кімнати квартир будинку категорії Б і В з 7
до 23 год
63 52 45 39 35 32 30 28 40 55
з 23
до 7 год
55 44 35 29 25 22 20 18 30 45

Рекомендовані обмеження максимальної швидкості повітря в повітряних каналах системи механічної вентиляції житла, м/с

Елемент вентиляційної мережі Швидкість повітряного потоку, не більше, м/с
Магістральні повітропроводи 4-5
Відводи 3-4
Припливні вентиляційні решітки 1-1,5
Витяжні вентиляційні решітки 2-2,5
Зовнішні грати 3,5
Так, якщо взяти два зовні схожих вентилятора, рівень корпусного шуму у вироби, спроектованого і виготовленого в Європі на підприємстві з багаторічним досвідом роботи, може бути нижче більш ніж на 15 децибел порівняно з копією, виробленої в Китаї або на Україні.

На жаль, чудес не буває — при створенні якісних малошумних вентиляторів використовується праця висококваліфікованих спеціалістів: інженерів-дослідників, акустиків, технологів. Необхідно сучасне обладнання та відповідна елементна база. Все це неминуче позначається на ціні. Тому від покупки малошумного вентилятора, вартість якого помітно нижче середньоринкової, краще відмовитися. Купівля хорошого вентилятора — це інвестиції у власний спокій і здоров'я своєї сім'ї, тому економити тут не варто.

Про місце та спосіб монтажу вентилятора

Після критичної оцінки закладеного в проект вентилятора логічно перевірити, чи правильно проектувальник вибрав місце для його установки. У випадку з накладними моделями вибір не великий — їх монтують на випуски супутникових повітроводів загальнобудинкових вентиляційних каналів (збірних шахт), на отвори в стінах... Інша справа — вентилятори канальні. Відповідних місць для їх монтажу в сучасному житлі предостатньо.

Як зробити механічну вентиляцію квартири або котеджу малошумноюГоловне — розташувати його як можна далі від спальні, кабінету і інших приміщень, тиша в яких найбільш важлива. Вентилятору не місце в кутових зонах кімнат, особливо в панельних будинках і будівлях з монолітного бетону. При такому розміщенні шум від корпусу працюючого вентилятора, відбиваючись від стелі та двох стін, зростає приблизно на 9 децибел щодо свідчень, замеренных у вільному просторі.

При монтажі канального вентилятора за межами квартири, наприклад на зовнішній стіні, рекомендується розміщувати його як можна далі від вікон і дверей, у тому числі сусідських. Шум працюючого вентилятора не повинен перевищувати нормативних значень для території житлової забудови, інакше недоброзичливці зможуть знайти підстави для його примусового демонтажу за ваш рахунок.

Для зменшення вібраційного впливу, що передається від корпусу на стіни або стелю, бажано ставити вентилятор на гумові або пружинні віброізолятори. Для вібраційної розв'язки вентилятора і мережі жорстких повітроводів застосовують гнучкі вставки з гуми, прогумованого брезенту або склотканини. Необхідність цих заходів повинна бути обґрунтована на етапі проектування.

Правила побудови малошумною вентиляційної мережі

У малошумною системі вентиляції мережу повітропроводів повинна бути «тихохідної» та мати мінімальний аеродинамічний опір. Тому для її побудови виправдано використовувати повітроводи з збільшеною площею перерізу, обтічні фасонні елементи і клапани, повітря через які рухається з мінімальною швидкістю.

Як зробити механічну вентиляцію квартири або котеджу малошумноюЩоб шум від вентилятора не поширювався по воздуховодам, на його шляху повинні бути встановлені канальні шумоглушники. Їх в обов'язковому порядку монтують до і після вентилятора. Для захисту від ефекту crosstalking — «перехресного розмови», коли звук від бесіди проникає через вентсеть з одного приміщення в інше, канальні шумоглушники необхідно встановлювати за кожним воздухозаборным і воздухораспределительным пристроєм.

Дуже хороші результати з точки зору захисту кімнат від шумів з вентсети дає покриття внутрішніх поверхонь каналів (повітроводів квадратного і прямокутного перерізу з оцинкованої сталі) листовим звукопоглинаючим матеріалом товщиною 25 міліметрів і щільністю 30-32 кг/м3, поверхня якого контактує з повітряним потоком, захищена спеціальною плівкою.

Можлива альтернатива — створення вентсети з гнучких звукоізоляційних повітроводів-шумоглушників. Проте будувати з них розгалужені мережі часто недоцільно. Справа в тому, що втрати тиску в них набагато вище, ніж у гладких повітроводах з оцинкованої сталі такого ж перерізу. В результаті проектувальник змушений підбирати вентилятор, що створює більш високий тиск, що неминуче веде до збільшення енергоспоживання і підвищення рівня шуму.

Попрацюємо виконробом?

Монтажники систем вентиляції, мають всі необхідні документи для проведення монтажних і пусконалагоджувальних робіт, не завжди вміють користуватися проектною документацією. Система вентиляції у таких працівників може вийти зовсім не малошумною, а часом — і зовсім непрацездатною. Але притягти їх до відповідальності буде непросто. Тому за роботою монтажників потрібно уважно стежити і не дозволяти їм займатися «творчістю» на об'єкті.

Після того, як система встановлена і закінчені основні операції по її налагодження, замовник повинен послухати, як вентиляція працює в різних режимах, чи немає сторонніх звуків, скреготу... Робити це краще ввечері або рано вранці, коли сторонніх шумів в житло практично немає.

Як зробити механічну вентиляцію квартири або котеджу малошумноюСлід переконатися, що вентилятор і інші елементи міцно закріплені в проектному положенні, інакше через деякий час мережа почне деренчати. Для перевірки буває досить вручну прикласти до них у різних площинах розумну навантаження. Можна також злегка постукати по металевих повітроводів, щоб «відчути їх обертони».

Прямокутні сталеві димарі, особливо магістральні ділянки, повинні кріпитися до перекриття з використанням L - і Z-профілів з віброгасильними гумовими втулками і підвісів на забивних металевих анкерах. Для кріплення до підвісів жорстких повітропроводів круглого перерізу рекомендується використовувати хомути з прокладками з гуми.

Дуже погано, якщо важкі металеві повітроводи прикріпили до стелі тільки перфолентой. З часом така мережа разболтается, рівень шуму в приміщенні підвищиться. А ось гнучкі повітроводи допускається фіксувати в проектному положенні за допомогою перфострічки. Але при цьому їх не можна расплющівать і пережимати щоб уникнути появи шуму і істотного зниження ефективності системи.

На стиках вентканалів між собою і з мережевим обладнанням не повинно бути щілин — це забезпечить нерозповсюдження шуму в навколишнє простір. Наявність можна виявити, наближаючи тонкі смужки паперу до стиках працює вентсистеми і спостерігаючи за відхиленням смужок від вихідного положення.

Ще одне обов'язкове правило: кожен вхідний і повітророзподільне пристрій має бути встановлено і закріплено на одній осі з підвідним вентканалом. З-за несоосного кріплення рівень шуму в області вентиляційних решіток і плафонів зростає приблизно на 10-12 децибел! Проконтролювати співвісність в ряді випадків можна за допомогою схилу або будівельного рівня.

Нарешті, швидкість повітря в вентканалах, повітрозабірних і повітророзподільних пристроях обов'язково повинна відповідати проектним значенням, інакше рівень шуму може істотно підвищитися. Для вимірювання швидкості у монтажників повинен бути спеціальний прилад — крильчатий анемометр або диференціальний манометр. Для доступу в вентканали повинні бути передбачені спеціальні лючки.

Вимагайте, щоб усі контрольні операції і вимірювання на вашій малошумною вентсистеме здійснювалися у вашій присутності

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner