Продавець Аероком - вентиляция, кондиционирование, отопление розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
190 відгуків
+380 (96) 743-05-16
+380 (50) 282-88-30
ул.Тепличная-15, офис 2, Дніпро, Україна
Аероком - вентиляція, кондиціонування, опалення

Системи VRV IV: повний перехід на технології четвертого покоління

Системи VRV IV: повний перехід на технології четвертого покоління

Технологія VRT для підвищення комфорту та енергоефективності

Управління продуктивністю традиційних VRF-систем відбувається за рахунок зміни частоти обертання інверторного компресора при постійній температурі кипіння холодоагенту близько +6 °C. При цьому виходить з внутрішнього блоку кондиціонера в приміщення повітря може бути на 10 °C нижче кімнатної температури, володіти високою швидкістю і, як наслідок, викликати у користувачів певний дискомфорт. Технологія VRT дозволила ефективно вирішити цю проблему (рис. 1).

У російських умовах при типовій денній температурі в літній час +25-28°C теплопритоки в приміщення, як правило, невеликі. Продуктивність системи з використанням VRT може бути знижена до необхідного рівня за рахунок підвищення температури холодоагенту в теплообміннику внутрішнього блоку. В залежності від обраного режиму VRT температура може бути підвищена на 5-10 °C. У результаті виходить повітря стане істотно комфортніше для користувача (рис. 2).

При цьому компресор тривалий час працює в оптимальній області 45-60% номінальної частоти обертання, що забезпечує високу енергоефективність. Системи VRV IV успішно експлуатуються в багатьох країнах. На одному з об'єктів у Німеччині було проведено достовірне і коректне дослідження впливу технології VRT на енергоефективність. Порівняння показало, що після заміни системи VRV III HP на VRV IV HP з технологією VRT споживання електроенергії знизилося на 46%.

Інші дослідження, проведені за останні два роки, показують, що ефективність при переході на технологію VRT росте на 35-50%, залежно від місцевих кліматичних умов.

Комп'ютерний сервіс

Інша важлива особливість VRV IV — системний конфігуратор. Це вдосконалена комп'ютеризована методика швидкої пусконалагоджування та сервісного обслуговування системи.

Спеціальне програмне забезпечення дозволяє заздалегідь задати робочі параметри будь-якої системи об'єкта на комп'ютері в офісі, а потім швидко завантажити їх у зовнішні блоки через USB-підключення, протестувати і провести запуск обладнання. Переваги конфігуратора для VRV IV різних типів особливо очевидні на великих об'єктах, де параметри систем единообразны (рис. 3).

VRV IV HP «тепловий насос» і VRV IV HR з рекуперацією теплоти

Лінійки систем VRV IV з рекуперацією теплоти тепловим насосом мають ідентичні модельні ряди. В них по сім базових модулів продуктивністю від 22,4 до 56 кіловат. До трьох модулів можна об'єднати в одну систему. Завдяки технології VRT показник сезонної енергоефективності ESEER у систем VRV IV HP вперше в історії кліматичної галузі перевищив відмітку 7,5.

Трехтрубная система з рекуперацією теплоти VRV IV HR може одночасно охолоджувати одні приміщення і обігрівати інші. Для цього використовуються спеціальні блоки-розподільники хладагента (BS-блоки). До одного BS-блоку з 16 портами можна підключити до 64 внутрішніх блоків сумарною продуктивністю до 75 кіловат. Завдяки утилізації тепла показник ефективності системи може досягати 9.

Особливість систем VRV IV HR — наявність внутрішніх блоків, здатні нагрівати воду до +80 °C. Внутрішні блоки ГВП включають в себе автономну холодильну машину, яка передає тепло з фреонового контуру системи VRV IV в контур гарячого водопостачання (рис. 4).

«Невидима» система VRV IV-i

Міська влада все частіше прагнуть регулювати зовнішній вигляд фасадів будівель, особливо в місцях щільної та історичної забудови. «Невидима» система VRV IV-i, запропонована в 2016 році, практично непомітна на фасаді: у стінах потрібно зробити лише вентиляційні отвори і закрити їх декоративними решітками. Зручна така система і в заміському будинку, так як дозволяє економити простір поруч з житлом.

«I» у найменуванні VRV IV-i означає «invisible» — «невидима». Головна конструктивна особливість новинки — розміщення компресора і конденсатора в окремих корпусах. Обидва блоки завдяки малому рівню шуму 47 дБ(А), невеликим розмірам і вазі можуть розміщуватися всередині будівлі. Компресорний блок легко і непомітно встановлюється в підсобному приміщенні. Конденсаторний блок висотою всього 400 міліметрів, схожий по конструкції на канальний кондиціонер, найдоцільніше монтувати за підшивною стелею. До блоку приєднуються димарі, через які проводиться забір зовнішнього повітря і видалення повітря з приміщення. В системі використано безліч запатентованих технологій, у тому числі теплообмінник V-подібної форми.

Максимальна відстань між конденсаторним і компресорних блоками становить 30 метрів при перепаді висот до 10 метрів. Продуктивність двох моделей — 14 і 22,4 кіловата (рис. 5).

Компактні зовнішні блоки Mini VRV IV — S і Compact

Ще однією передової розробкою Daikin VRV IV стали серії Mini серії S і Компактний. На сьогоднішній день це найбільш компактні зовнішні блоки на ринку: площа їх основи на 40-60% менше, ніж у традиційних блоків VRV IV тієї ж продуктивності. Габарити зовнішніх блоків цих систем і фронтальний спосіб викиду повітря дозволяють розміщувати їх під козирком або невисоким навісом. Вперше в корпусі Mini представлені моделі великої холодопродуктивності — 22,4, 28 і 33,5 кіловата (номінальна потужність 8, 10 і 12 л. с.).

Блоки VRV IV S Compact продуктивністю 11,2 і 14 кіловат (рис. 6) дають ще більше свободи при монтажі. У них тільки один вентилятор, тому вони невисокі — всього 82 сантиметри — і важать на 30% менше, ніж блоки-попередники VRV III-S.

До зовнішніх блоків VRV IV-S можна приєднати до 26 внутрішніх блоків. Рівень звукового тиску становить 55 дБ(А), тобто VRV IV-S вдвічі тихіше, ніж блок VRV IV HP такої ж продуктивності.

«Водяні» VRV IV: тихі і зручні

З 2016 року модельний ряд систем VRV IV-W c водяним контуром охолодження включає два базових зовнішніх блоку продуктивністю 22,4 і 28 кіловата. Можливість об'єднання до трьох модулів дозволяє досягти продуктивності до 90 кіловат. У 2017 році лінійка водоохолоджуваних систем оновиться, з'являться модулі продуктивністю 33,5 і 40 кіловат, значно розширяться функціональні можливості.

Системи VRV IV-W (рис. 7) можуть цілий рік незалежно від зовнішньої температури використовуватися в режимі охолодження або нагрівання. Охолодження або нагрівання теплообмінника відбувається за рахунок подається в нього води. По причині відсутності вентиляторів зовнішні блоки працюють тихо, мають невеликі розміри, а два блоки можна встановлювати один над іншим. Все це дозволяє монтувати їх в невеликих закритих приміщеннях усередині будівлі — навіть поблизу місць перебування людей. Так як гранично допустима довжина трубопроводу холодоагенту не «з'їдається» на вертикальній ділянці між зовнішнім і внутрішніми блоками, кондиціонуванням у підсумку можна охопити велику площу.

Проста модернізація з VRV IV

Система VRV IV-Q дозволяє власникам старих систем на холодоагенті R-22 легко перейти на сучасний фреон R-410A. При модернізації не потрібно перекладка трубопроводів, пов'язана з витратами на демонтажні і монтажні роботи, а також з неможливістю використовувати приміщення за призначенням. VRV IV-Q використовує старі трубопроводи та комунікації, а заміну блоків можна провести за вихідні дні. Надалі при бажанні можна збільшити кількість внутрішніх блоків до величини продуктивності нової системи.

Крім зазначених переваг, при модернізації до серії VRV IV-Q енергоефективність системи кондиціонування підвищується на 50% і більш. В системі 7 базових модулів продуктивністю від 22,4 до 56 кіловат, максимальна можлива продуктивність комбінації з декількох модулів — 118 кіловат.

Унікальна система VRV IV з безперервним опаленням

Взимку при роботі всіх систем зі змінною витратою холодоагенту на обігрів доводиться періодично перериватися на разморозку теплообмінника зовнішнього блоку. В системі VRV IV HP RYYQ-T (одиночні блоки производительностью22,4-56 кіловат) надходження тепла в приміщення триває навіть у процесі відтавання зовнішнього блоку. Це стало можливим завдяки додатковому теплообмінника в зовнішньому блоці — секції c теплоакумулюючу матеріалом PCM (Phase Change Material). У режимі обігріву частина потоку гарячого холодоагент проходить через секцію з клітинками, PCM і в них акумулюється теплова енергія. Накопичене тепло потім використовується для розморожування основного теплообмінника, в той час як у внутрішні блоки продовжує надходити гарячий холодоагент і обігрів приміщень не переривається (рис. 8).

У системах комбінаціях використовуються базові модулі RYMQ-T без секції c PCM, а відтавання теплообмінників проводиться по черзі, один модуль за іншим. У регіонах з м'якими зимами системи з безперервним обігрівом можуть успішно застосовуватися для опалення практично круглий рік.

З допомогою лінійки систем VRV четвертого покоління можна вирішити практично будь-яку задачу в області кондиціонування, причому з найвищим енергозбереженням, максимальною зручністю монтажу і високим рівнем наданого комфорту.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner