Продавець Аероком - вентиляция, кондиционирование, отопление розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
236 відгуків
+380 (96) 743-05-16
+380 (50) 282-88-30
ул.Тепличная-15, офис 2, Дніпро, Україна
Аероком - вентиляція, кондиціонування, опалення

Системи припливно-витяжної вентиляції з рекуператором

Системи припливно-витяжної вентиляції з рекуператором

Системи припливно-витяжної вентиляції з рекуператором

  • Які зараз застосовуються в будівництві системи вентиляції?

  • У будівництві, як правило, застосовуються системи природної припливно-витяжної вентиляції. Зовнішнє повітря надходить через нещільності у вікнах, кватирки, фрамуги. Гідність такої вентиляції — простота, невисока вартість, відсутність необхідності обслуговування. Недоліки очевидні: нестійкий повітряний режим в квартирах, дискомфорт від відкритих кватирок і т. д. До того ж висока герметичність сучасних вікон зробила природну вентиляцію практично непрацюючої. В квартирах, як правило, висока вологість, низька якість повітря, грибкові ураження конструкцій, відкривання кватирок значно знижує ефективність використання тепла, що йде шум з вулиці. Словом, недоліків дуже багато. Треба переходити на інші системи вентиляції. Ми за завданням уряду Москви зробили технічні рішення по механічної вентиляції для багатоповерхових житлових будівель. Регульована вентиляція з природним припливом повітря через спеціальні припливні пристрої-клапани дозволяє нормалізувати повітряно-тепловий режим квартир, знизити витрати тепла на 10-15 відсотків .а в разі використання утилізації — на 20-25 відсотків. Але, уявіть, я інвестор. Природно, буду говорити: чого це ви змушуєте мене робити механічну вентиляцію, яка зробить моє будівлю. Я його і так продам. От і вся розмова.

  • А може бути, інвестор прав. Вартість житла і так висока. Чи справді потрібна механічна вентиляція?

  • Оле Фангер, творець методів оцінки якості внутрішнього повітря, на Міжнародній конференції по архітектурі і якості навколишнього середовища навів такі цифри: щодня близько 5 тисяч людей вмирають у світі від поганої якості внутрішнього повітря. А ось ще факти, які переконливіше слів: на думку Національного інституту з безпеки житла і здоров'я США, один мільйон будівель в цій країні має погану якість внутрішнього повітря, в результаті чого знижується продуктивність праці і величина цих втрат досягає 60 млрд. доларів на рік.

    Чи можемо ми досягти високої якості повітря? Можемо. Механічна вентиляція забезпечує надійність хорошого мікроклімату в квартирі. Якщо запроектовано, наприклад, щоб у приміщенні було 30 «кубів» повітря щогодини, то вона забезпечить ці тридцять «кубів».

    Механічна вентиляція — це система механічних пристроїв, які подають повітря. При сьогоднішніх цінах на теплову енергію, її окупність не буде залучати інвесторів. Звичайно, це утилітарний підхід. Але з точки зору споживчих якостей вона, безумовно, забезпечує високу якість повітря, що дуже важливо. Так що розрахунок повинен бути інший. Є ще більш дешева гігрорегулюєма вентиляція.. Вона по-своєму гарна. В плетіння вікон вставляється клапан. Він має пристрій, який забезпечує повітрообмін з урахуванням вологості приміщення. Коли ми з вами у кімнаті, вологість підвищується, збільшується відкривання клапана та величину повітрообміну. Коли нас немає — клапан прикривається.

    І механічна, і гігрорегулюєма вентиляція — сучасний світовий підхід. У вас завжди буде чисте свіже повітря. Все можна зробити, але ніхто не зацікавлений у цьому.
  • Чому? Або ми перестали дорожити своїм здоров'ям?
  • Справа не в цьому. На сучасному будівельному ринку з найширшим асортиментом інженерного обладнання і будівельних конструкцій немає у продажу «якості повітря». Чому ні? А скажіть, хто зацікавлений у покупці «якості повітря»? Напевно, тільки дуже вузька група фахівців, яка утворена в цьому питанні, але ця група не впливає на стан справ з якістю повітря в будівлях. Інакше як би могли з'явитися в будівлях з природним повітрообміном высокогерметичные вікна? Якість внутрішнього повітря є витратної складової, і його захисниками є тільки санітарно-гігієнічні організації та законодавство.

    Гігієністи повинні наполягати, щоб будівлі певного класу обладналися сучасної вентиляцією, щоб це було в нормах, які, на жаль, скасовано. Але, на жаль, я не бачу роботи санітарно-гігієнічних служб, які перевіряли якість повітря в приміщеннях, опубліковувати ці відомості. Я не чув їхніх доповідей на конференціях. Не проявляють санітарні служби активної ролі у поліпшенні мікроклімату в приміщеннях.

    А між тим дихати повітрям високої якості важливо для кожного, а особливо для певних груп населення. А саме: для дітей, вагітних жінок, літніх людей, а також для тих, хто страждає респіраторними або алергічними захворюваннями.

  • А хто або що є головним забруднювачем повітря в приміщеннях?

  • До середини минулого століття вважалося, що це люди. Їх біологічні виділення, в які входять тисячі хімічних речовин у дуже малих концентраціях, роблять повітря сперте. Саме з розрахунком на людей до недавнього часу в нормативних документах на вентиляцію визначався необхідний повітрообмін. Але в останні 20 років фахівці встановили, що в приміщеннях, крім людей, багато інших джерел забруднення повітря: будівельні матеріали, меблі, килими, електронне обладнання і так далі. Ось чому один і той же витрата повітря в розрахунку на людину в одних випадках забезпечує гарну якість внутрішнього повітря, в інших — середня, в третіх — катастрофічно низький рівень якості повітря.

    На жаль, поки що неможливо створити стандарт допустимого якості повітря у всіх приміщеннях. Допустимим у нас вважається такий стан повітря, в якому відсутні відомі забруднювачі в небезпечних концентраціях.

    В даний час гострою проблемою є якість повітря в приміщеннях багатоповерхових будівель масового будівництва з природною вентиляцією. У них і дешеві будматеріали, щебінь і на основі клейових деревостружкових матеріалів з оббивкою з синтетики, і пластикові покриття підлог, газові плити, і т. д. Питання «бути чи не бути» регульованої надійної вентиляції в таких будівлях відноситься не тільки і не стільки до фахівців. Він вимагає певної громадянської позиції від керівників, що приймають рішення, — це пов'язано зі здоров'ям людей.

  • Але оскільки на дворі ринок, доводиться рахуватися з ціною. Наскільки здорожує будівництво регульована вентиляція?

  • Механічна збільшить вартість будівництва відсотки на 3, а гигровентиляция — смішно говорити, може бути, на 0,1-0,5 відсотка, але не більше.
  • Чому ж інвестори відмовляються від регульованої вентиляції? Адже будинок буде більш високого класу?

  • Ви праві, ми замислюємося про те, що потрібно розробити стандарт, який затвердить класність будинків, виходячи з вимог до мікроклімату. Приблизно так, як це робиться в готелях: 3, 4, 5 зірок. Я обмірковую цей стандарт. І деякі свої погляди виклав у статті «Споживчі якості будівлі». Зокрема вважаю, що серед споживчих якостей будівлі майбутній власник, як правило, буде виділяти один головний для нього споживчий показник — найчастіше це, безумовно, якість мікроклімату приміщень. Коли буде такий стандарт, зміниться і ставлення інвестора до вентиляції, йому буде вигідно будувати будівлю більш високого класу, яке можна дорожче продати.

    Це перша можливість зміни мислення інвесторів. Друга — між інвесторами вже виникає елемент конкуренції. І виграють ті, хто буде будувати будинки більш високого класу.

    І, нарешті, третє: інвестори починають брати будівлі, які будують на обслуговування. Насамперед — громадські будівлі. Вони їх не продають, а здають в оренду і самі обслуговують, а регульовані вентиляції добре забезпечують економію енергії, зменшують експлуатаційні витрати. Для тих, хто обслуговує будинок, це дуже важливо. Процес, як кажуть, пішов. Але дуже повільно.

    Установка регульованої вентиляції повинна бути узаконена для кожного будинку. Уряд Москви могло б розпорядитися, щоб всі комерційні будинки були обладнані або гігро-, або механічною вентиляцією. Можна не чіпати лише муніципальні будинки, а всі інші на першому етапі треба перевести на гигровентиляцию. За кордоном вона обкатувалася експериментально і показала свою ефективність. До речі, там є поняття «енергетична паспортизація будівель». Тобто кожна будівля має паспорт, в якому вказується, скільки енергії він споживає на опалення і так далі. Європейське співтовариство прийняло закон, за яким всі будинки повинні мати паспорт на вентиляцію. Закон обов'язковий для всіх членів співтовариства.

  • А що робиться у нас в країні? У проект вентиляція закладається? При прийманні будівлі на неї звертають увагу?

  • Звичайно, вентиляція закладається. Природна вентиляція. Але, як я вже казав, вона працює недостатньо ефективно. Ті ж, хто приймає будівлі, дивляться проект. Там є природна вентиляція? Є. Ось і добре. А те, що вона працює неефективно, що зараз потрібно інша якість вентиляції, бо зараз на це немає відповідних норм.

    В україні, в цілому, звичайно, понемножечку щось робиться. Але більше говорять про опаленні. Ця Проблема представляється більш нагальною.

    А ось за кордоном якраз приділяється найбільша увага вентиляції, впливу якості повітря на здоров'я, на працездатність. Про це друкується чимало статей. А інвестору що: якщо б він міг продати будинок без вікон, він би й без вікон його здавав.

    Але справа з вентиляцією треба зрушувати з мертвої точки. Ми зараз робимо різні прорахунки впливу цінової політики на впровадження регульованою вентиляції. Вважаємо, через деякий час вона окупиться.- Прорахунки невтішні: при тих цінах, які зараз існують, окупність — понад 30 років. В такому випадку краще покласти гроші в банк. А на Заході, за їх цінами, окупність зовсім інша: 3-4 роки.

    Ми вважаємо, що є три шляхи до мети - впровадження регульованою вентиляції. Перший шлях — наказове, змушувати це робити федеральними або місцевими указами. Другий шлях — держава виділяє певні кошти на будівництво будинків з сучасної вентиляцією. І ці будинки як би стають еталоном для всіх. І третій шлях — введення нормативних документів.

    Але поки ні першого, ні другого, ні третього немає. Значить, треба приймати заходи, у тому числі на державному рівні.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner